Yaay Nedir? Yeni Yerli Sosyal Medya

Yaay tamamen yerli sosyal medya uygulaması olarak karşımıza çıkmıştır. Türk Telekominikasyon A.Ş. tarafından 2 sene önce tescil edilerek kullanılmaya başlanmıştır. Yaay genel olarak Twitter’ a benzemektedir. Belli kategoriler bulunmaktadır. Bazıları mizah, eğitim, kültür, dizi, müzik, siyaset gibi kategorilerde kullanıcılar içeriklerini oluşturup paylaşabiliyorlar. Ayrıca hashtag mantığı buradada öne çıkıyor. Kullanıcılar birbirlerini, gündemdeki güncel konuları, hashtagleri takip ederek uygulamayı kullanabiliyorlar.

Dikkat çeken bir özelliği ise beğenmediğiniz içeriği dislike yani beğenmedim emojisi ile tepki verebiliyor yada beğendiğiniz içerikleri beğenerek, retweet yapar gibi yaayabiliyorsunuz. Yapılan paylaşımlar, alınan yorumlar ve beğebiler sayesinde bir puanlama sisteminde lider olma şansını yakalayabiliyorsunuz. Yapılan şikayetler ise puanınızı düşürebiliyor

Şimdiden Yaay’ da yerinizi alırsanız fenomen olabilirsiniz. Şuan kitle düşük ancak günler geçtikçe kitle hızla büyüyor. Türk Telekom hergün reklam yapıyor ve insanların yeni sosyal mecrayı kullanması için teşvik ediyor.

Uygulama tanıtımından bazı görselleri sizlerle paylaşıyorum

yaay begeni
yaay begeni
yaay rozet kazan
yaay rozet kazan
yaay takipci
yaay takipci

Kayıt olurken telefon numarası gerekmektedir. Kullanıcı adı, şifre ve cep telefonunuzla kayıt olabilirsiniz.

Not: Kullanıcı adı sadece Yaay kayıt olurken seçilebiliyor, bir daha değiştiremiyorsunuz

Yeni sosyal medya uygulaması olan Yaay’ a bu linkten kayıt olabilirsiniz. Yaay Kayıt Ol

Ayrıca uygulama içerisinde hesabı geçici yada kalıcı silme işlemi mevcuttur.