Instagram’da Etkileşimleri Arttırmanın Yollarını Sizler İçin Sıraladık!

Instagram’da Etkileşim Arttırmak İçin Paylaşımlarınızı Düzenli ve Sürekli Olarak Yapmalısınız

Instagram etkileşim arttırma teknikleri arasında bulunan ve en önemli tekniklerden birisi olarak karşımıza çıkan teknik paylaşım düzeni. Instagram’ da var olan marka hesaplarının belirli zaman aralıklarıyla paylaşımlar yapması instagramda iyi bir profil çizmek için oldukça önemlidir. Belirli zaman aralıklarıyla yapılan paylaşımlar Instagramda bulunan kişilere güven duygusu vermektedir. Bu da zamanla etkileşimlerinizi arttıracaktır.

 • Instagram’da Etkileşim Arttırmak İçin Paylaşımlarınızı Düzenli Olarak Yapın
 • Instagram Postlarınızın Altına Hashtagler Ekleyin
 • Takipçileriniz ile Etkileşime Girin
 • Fotoğraflarınıza Gelen Yanıtları Göz Ardı Etmeyin
 • Etkileşim Arttırmaya Yönelik Postlar Hazırlayın
 • Instagram Hikâye Özelliklerini Kullanın
 • Bonus: Çekiliş Düzenleyin

Sosyal medya da takipçi sayısı en çok dikkati çeken ve  etkileşim oranıda farkı yaratan değişken olmuş durumdadır. Etkileşim sayısınızı arttırmak sizin de zorlandığınız bir konuysa bu taktikleri iyi dinleyiniz.

Paylaşımlarınızın zamanını iyi ayarlayın.

‘Instagram’da paylaşım yapılacak en iyi saat’ herkes için standart değil, birkaç deneme yapın ve etkileşim seviyelerini gözlemleyin. Bu konuda Instagram istatistiklerini göz ardı etmeyin.

Hashtag analizi yapın.

Hashtag kullanırken rastgele ilerlemek yerine endüstrinizle alakalı en popüler hashtagleri ve rakiplerinizin kullandığı hashtagleri kullanın. Burada çok fazla paylaşım yapılan ve dolayısıyla paylaşımınızın arada kaybolacağı aşırı popüler hashtagler yerine orta popülerlikte olanları tercih edebilirsiniz.

Instagram hikayelerinin gücünden yararlanın.

Hikayeler, kullanıcıları sizinle iletişimde tutmak için ideal bir mecra, daha spontane ve daha kişiselleştirilebilir. Ayrıca hikayeler ile farklı hesapların gönderilerini paylaşarak o içeriklerden de yararlanabilirsiniz.

Çekilişler düzenleyin.

Hem yarışmanın heyecanı hem de bedavaya bir şey kazanma isteği kullanıcıların sizinle etkileşim kurması için geçerli sebepler. Ama takipçilerinize değerli içerikler sunmadığınız sürece bu takipçilerin kalıcı olmayacağını unutmayın.

Takipçilerinizle karşılıklı iletişime sahip olun.

Sizi takip etmeye başlayan kullanıcının profiline tıklayın ve fotoğraflarını beğenerek ya da gönderilerine ‘gerçek’ yorumlar bırakarak o kişiyi gördüğünüzü ve topluluğunuzun bir parçası olarak değer verdiğinizi gösterin.

Tüm yorumları yanıtlayın.

Takipçilerinizin sizinle etkileşim kurmasını istiyorsanız öncelikle tüm yorumları gördüğünüzü belli etmeniz gerekir. Yanıtlamak, kullanıcıların gelecekte tekrar yorum yapma olasılığını arttırır.

Paylaşım metinlerini doğru kurgulayın.

Soru sorun, güldürün ya da boşlukları doldurmalarını isteyin. Paylaşım metinleriniz ile gönderilerinizin okunup geçilecek bir içerikten, etkileşim kurulacak bir içeriğe rahatça döndürebilirsiniz.

Etkileşim kurmak için deneyebileceğiniz 10 paylaşım türü:

 • İstatistikler
 • Özlü sözler
 • Kamera arkası görüntüleri
 • Komik görseller veya videolar
 • Güncel haberler
 • Güncel bir konu hakkında fikirleriniz
 • Boşlukları doldurma
 • Feedback isteyin
 • Yardım isteyin
 • Sorular sorun

Instagramda etkileşim arttırma teknikleri arasında birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin bazıları instagramda yorum almaya yönelik yöntemlerken bazıları da kullanıcılarla etkileşime girmeye yönelik yöntemlerdir. Hadi gelin her beraber instagramda etkileşimlerinizi nasıl arttırırsınız bakalım.

Instagram Postlarınızın Altına Hashtagler Ekleyin

Instagram’da etkileşim arttırma teknikleri arasında bulunan Hashtag eklemek spesifik alanlarda fotoğraf görmek isteyen kişilerin hesabınıza ulaşmasını sağlayacaktır. Bununla beraber bu kişiler hesabınıza girdiğinde size kolaylıkla güvenebilecek ve hesabınızı takip edecektir. Bu kişilerin hesabınızı takip etmesi de zamanla paylaşımlarınızla etkileşime girmesini beraberinde getirecektir.

Takipçileriniz ile Etkileşime Girin

Instagram’da etkileşimlerinizi arttırmak istiyorsanız sizler de farklı kullanıcılar ile etkileşime girmelisiniz. Takipçilerinizin fotoğraflarına yapacağınız beğeniler ve yorumlar onların oldukça hoşuna gidecek ve onlar da sizinle etkileşime girmekten çekinmeyecektir. Bunun yanı sıra instagramda tanımadığınız kişiler ve hesaplarla da etkileşime girerek onların dikkatini çekebilir ve bu şekilde instagramdaki etkileşimlerinizi kolayca arttırabilirsiniz.

Fotoğraflarınıza Gelen Yanıtları Göz Ardı Etmeyin

Instagramda etkileşim arttırma tekniklerinden birisi de fotoğraf yorumu. Birçok instagram kullanıcısı beğendiği fotoğrafların altına yorumlar bırakmakta ve genellikle bu yorumlara geri dönüş yapılmasını beklemektedir. Sizler de instagram hesabınızı kullanmaya başladığınızda fotoğraflarınızın altına gelen yorumları cevaplayarak takipçileriniz ile düzenli bir şekilde etkileşime girebilir ve bu şekilde instagramdaki etkileşimlerinizi arttırabilirsiniz.

Etkileşim Arttırmaya Yönelik Postlar Hazırlayın

Instagram’da etkileşim arttırma teknikleri arasında bulunan etkileşim arttırmaya yönelik postlar hazırlamak birçok markanın hızlı bir şekilde etkileşimlerini arttırmasına olanak sağlamaktadır. Sizler de etkileşimlerinizi arttırmak için takipçilerinize sorular soran, onları güldürmeye çalışan ve bıraktığınız boşlukları doldurmalarına yönelik postlar hazırlayarak onların sizinle etkileşime girme oranını yükseltebilirsiniz.

Instagram Hikâye Özelliklerini Kullanın

Instagram’da etkileşim arttırmak istiyorsanız eğer instagram hikayeleri bunu yapabileceğiniz en kolay araçlardan birisi. Her geçen gün artan hikâye özelliklerinden yararlanarak takipçileriniz için testler oluşturabilir, anketler düzenleyebilir ve takipçilerinizin size soru sormasına yönelik hikayeler kullanabilirsiniz. Sizler de instagram hikâye özelliğini doğru kullandığınız takdirde instagramdaki etkileşimleriniz kısa sürede artacaktır.

Instagram’da Anket

Instagram’da Anket Yapmak da takipçi kazanmak ve halihazırda elde bulunan takipçilerin sadakatini sağlamak için kullanılabilecek bir yöntemdir.

Anket yaparak hikayenizde paylaşacağınız fotoğraf ve videolara ekleyeceğiniz anket çıkartmasıyla takipçilerinize ya da sizin belirleyeceğiniz takipçilere oylama yapabilecekleri sorular yönlendirebilirsiniz.

Bu oylamanın sonucunda ise paylaştığınız anketle ile ilgili bir takım verilere ulaşabilirsiniz. Bu veriler sadece hangi cevabın daha çok oy aldığını göstermekle kalmayıp, hikayenizi kimlerin görüntülediğini, oy verdiğini, toplam kullanılan oy rakamını ve bu oyların verilmiş olan cevaplara göre dağılımını da analiz etmenizi sağlar.

Bonus: Çekiliş Düzenleyin

Instagram’da etkileşim arttırma teknikleri arasında bulunan Çekiliş düzenlemek çok kısa sürelerde instagram etkileşimlerinin artmasına olanak sağlayan bir yöntemdir. Siz de kullanmaktan zevk aldığınız veya satışını yaptığınız ürünlerden takipçilerinize hediye etmek için çekilişler düzenleyebilirsiniz. Instagram’da çekiliş düzenlerken özellikle dikkat etmeniz gereken en büyük nokta doğru şartlarla çekiliş düzenlemektir. Bu şartları belirlerken kullanıcıları sıkmayacak şartlar koymaya dikkat edin.

 • Fotoğrafı beğenmek
 • Yorumlarda 2-3 kişiyi etiketlemek
 • Sayfanızı takip etmeye yönelik

Instagram son dönemlerde hayatımızda oldukça büyük yer kaplayan bir uygulama haline geldi. Bu böyle olunca markalar için de instagram kullanımı zorunlu bir hale gelirken markaların instagramda çizdikleri profille de marka bilinirliğini arttırma yollarından birisi oldu. Instagram etkileşim arttırma teknikleri adlı yazımızda instagram hesaplarınızda kullanıcılar ile etkileşime girmek önemlidir ve dikkat etmelisiniz.

Instagram’da etkileşim arttırma teknikleri arasında birçok yöntem bulunmaktadır. Bunları sizler için sıraladık, artık bu şekilde ilerleyerek Instagram’ da etkileşiminizi arttırabilirsiniz. Bu sayede Instagram’ da popüler olabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Instagram’da Etkileşimleri Arttırmanın Yollarını Sizler İçin Sıraladık!” yazısında 47 düşünce

 1. Nil Alayco diyor ki:

  Instagram’ da etkileşimlerim çok düşüktü. Insta Roket’ in paylaştığı bu içerik sayesinde hesabımın iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

 2. sema diyor ki:

  instagramda etkileşim arttırmak için çok güzel bir uygulama ben indirdim memnun kaldım tavsiye ederim

 3. Burak diyor ki:

  Çok harika ve ayrıca kaliteli bir platform . İnstagram etkileşim için oldukça uygun olan bu uygulamayı herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

 4. Ayşe Aslan diyor ki:

  Instagramda nasıl etkileşim paylaşım yapılır zorlanıyordum.
  Bu kadar ayrıntılı ve açıklayıcı bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

 5. Ayşe diyor ki:

  Instagram etkileşim paylaşım konusunda çok zorlanıyordum. Bu kadar ayrıntılı ve açıklayıcı bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim

 6. Kerim burak diyor ki:

  Sadece bu içeriktekileri uygulayarak bile belli kitleye ulaşabiliriz. Aydınlatma için teşekkürler

 7. Emrah diyor ki:

  Instagram etkileşim konusunda eksiklerim vardı sizin güzel içeriklerinizi uygylamaj lazım güzel yazı olmuş gerçekten.

 8. sermin konuk diyor ki:

  harika bir içerik olmuş. İnstagramda etkileşim son derece önemli ve burada cömertçe sunulmuş bilgiler için çok teşekkürler.

 9. Buray diyor ki:

  Tam aradığım ve istediğim blog olmuş harikasınız Instagramda etkileşim için bilgi içeriği nokta atışı olmuş teşekkürler

 10. Kıvanç diyor ki:

  İnceledikten sonra gerçekten etkileşimleri artıracağını düşündüğüm bilgiler içeriyor. Teşekkür ederim.

 11. Muhammed Tatlı diyor ki:

  İnstaroket.com’un sayesinde çok güzel bilgiler edindim ve İnstagram sayfamın içeriği git gide zenginleştiriyorum.İnstaroket’e çok teşekkür ederim.

 12. Eda soydan diyor ki:

  Instagram sayfamı büyütmek için ihtiyacım olan makale.instagram etkileşimlerini artırmak için ihtiyacım olan bütün bilgiler mevcut teşekkürler

 13. Ceylan derya diyor ki:

  harika ve ayrıca kaliteli bir platform . İnstagram etkileşim için oldukça uygun olan bu uygulamayı herkese tavsiye ediyorum

 14. Ceylan derya diyor ki:

  Sadece bu içeriktekileri uygulayarak bile belli kitleye ulaşabiliriz. Bilgi için teşekkürler. 🙂

 15. Sefasezer diyor ki:

  Çok yararlı bir post olmuş teşekkürler bilmediğim ne çok şey varmış meğer teşekürler

 16. Sefasezer diyor ki:

  Çok yararlı bir post olmuş teşekkürler bilmediğim ne çok şey varmış teşekkürler

 17. tuğçe diyor ki:

  bütün hepsini yapmayı tamamladığımda ciddi anlamda etkileşimin arttığını gördüm iyiki okumuşum bu yazıyı 🙂

 18. tuğçe diyor ki:

  bu maddelerde önerilen her maddeyi hesabımda tamamladığımda etkileşimlerin ciddi oranda arttığını gördüm iyiki okumuşum bu yazıyı :))

 19. Zülfü Kazanan diyor ki:

  İnstagramda etkileşim nasıl arttırılır diye yüzlerce makale okudum ama hiçbiri bu kadar sade ve güzel değildi. Yazarın kim olduğunu bilemiyorum ama Admin ‘e teşekkürler. Gerçekten faydalı bir yazı olmuş.

 20. Zülfü Kazanan diyor ki:

  İnstagramda etkileşimi arttırmanın yolları hakkında birçok makale okudum lakin hiçbiri bunun kadar sade ve açıklayıcı değildi. Yazarın kim olduğunun bilemiyorum ama Admin’e teşekkürler. Gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler

 21. Cansu Demir diyor ki:

  İnstagram hesabımı büyütmek istiyordum ve bu siteye denk geldim. Makaleyi okuduğumda bilmediğim bir çok şeyi öğrenmiş oldum. Öğrendiklerimi uyguladım ve şuan 800 e ykaın takipçim var,etkileşimlerim çok hızlı şekilde artıyor. Teşekkürler,elinize sağlık.

 22. Cansu Demir diyor ki:

  İnstagram hesabımı büyütmek istiyordum ve bu makaleye denk geldim. Bilmediğim bir çok şeyi öğrenmiş oldum ve uygulamaya başladım. Şuan 800 e yakın takipçim var ve etkileşimim hızlı şekilde artıyor. Teşekkürler,emeğinize sağlık.

 23. Teknowner diyor ki:

  İnstaroket sayesinde hesabım güzel etkileşimler alıyor. Kaliteleri içeriklerle devam etmeni Bekliyorum İnsta Rocket

Yorumlar kapatılmıştır.