Instagram Uygulaması Paylaşma Algoritması

Instagram uygulaması içerisinde oluşturulmuş olan bir araştırmanın sonucunda paylaşılan içeriklerin yalnızca yüzde onluk bir kısmının görülebilir olduğu söylenmektedir. Bu nedenle paylaşım yaparken dikkat edilmesi gereken unsurların var olduğu görülmektedir.

Yeteri kadar veya istenilen seviyede etkileşime ulaşmak için paylaşım yaparken kullanılan fotoğraf veya videoların önemli olduğu kadar, paylaşma vaktinin de oldukça önemli olduğu asla unutulmamalıdır. Instagram hesap yönetimi konusunda en önemli konular arasında yer alan paylaşım saatlerinin dikkatli seçilmiş olması gerekir.

Bilim adamlarına göre Instagram uygulamasında aktif olunan saatler farklılık göstermektedir. Bu da sabah on bir ile öğlenden sonra bir arasındaki saat aralığında kişilerin daha aktif olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Bu aktiflik sayesinde kişilerin paylaşılan içerikleri daha fazla gözlemlemiş olduklarını göstermektedir. Bu saatler içerisinde bir diğeri ise, akşam on dokuz ve yirmi bir aralığındaki süreçlerde aktif olunduğu görülmektedir.

Kişilerin aktif oldukları süreçlerin takip edilip bu aralıklarda paylaşımların yapılması, paylaşımların daha çok dikkat çekmesini ve daha çok görüntülenmesini sağlayacaktır. Böylece Instagram hesap yönetimi işleminin sürdürülmesi daha kolay bir hal alacaktır.

Bunun yanı sıra kullanmakta olunan sayfanın aktivasyonu incelenmelidir. Sosyal medya hesabı içerisinde yer alan takipçilerin hangi saatlerde aktif olduğunu anlayabilmek adına yapılan çalışmaların etkileşimlerin artmasına yardım sağlayacaktır. Kişilerin oluşturmuş oldukları hesaplardaki takipçilerin aktif olma süreçlerine göre düzenlenmiş olan paylaşımlar, sayfa etkileşimlerini ve satışları daha da fazla artıracak ve tanınma oranlarını da her geçen gün artıracaktır.

Ticari amaçla açılmış olan sayfaların bu yöntemi tek başına uygulaması ile doğru şekilde bir yükselişin olabileceği görülmemektedir. Bu nedenle ticari amaçlar ile açılmış olan sayfalarda ilk olarak sayfanın reklamını vermek ve gerekli düzenlemelerin sağlanması gerekmektedir. Yalnız başına yapılan paylaşım algoritması bu konuda yeterli olmayacaktır.

Instagram hesap yönetimi için bilinmesi gereken her işlemin eksiksiz uygulanması sonucunda kullanılan yöntemlerin en etkili sonuçları ortaya koyacağı görülmektedir. Bu yöntemlerin herkes tarafından değerlendiriliyor ve bulunduruluyor olması da son zamanlarda en çok kullanılmakta olan yöntemler olduğu sonucuna bizi ulaştırmaktadır. Bu durum rekabeti artırması ile de kullanım oranlarını giderek artırmaktadır.

Instagram Uygulaması Paylaşma Algoritması
Instagram Uygulaması Paylaşma Algoritması

Instagram Uygulaması Paylaşma Algoritması” yazısında bir düşünce

  1. semih diyor ki:

    çok bilgilendirici bir paylaşım olmuş aklıma takılan bütün sorulara ulaştım gerçekten çok teşekkür ederim

Yorumlar kapatılmıştır.